Getest op zaterdag: Zon, muziek en cultuur op Lentekabinet 2026

Met een strakblauwe lucht en een heerlijke zon begon de zaterdag van Lentekabinet in natuurgebied Het Twiske meteen goed. De wandeling vanaf de parkeerplaats door het bos zette de toon: zodra je het terrein opstapte en de rookmachines tussen de bomen door zag blazen, hing er een sprookjesachtige sfeer.

Lentekabinet 2026

Lentekabinet staat bekend om haar verrassende muzikale programmering, maar dit jaar gaven de culturele extraatjes het festival écht die extra diepgang. Zo stuitte je ineens op een indrukwekkende foto-expositie van de Rietveld Academie en kon je live getuige zijn van de opnames van Glamcult TV.

Mijn persoonlijke favoriet? Striptopia. Dit was een heerlijke, queer-friendly activatielounge compleet met acrobatische paaldansers die dingen met hun lichaam deden waar mijn rug spontaan van ging kraken. Een fantastische, inclusieve oase van creativiteit.

Innovatieve stages en muzikale hoogtepunten

Het hoofdpodium Lotus was een architectonisch hoogstandje. Vergeet saaie, platte podia; dit ding was super modern en uitnodigend opgezet met verschillende verhogingen, stellages en zelfs een hoge loopbrug achter het podium. Vanaf hier had je een soort backstage gevoel met een waanzinnig panoramisch uitzicht over de deinende mensenmassa.

Hier stonden we eerst heerlijk te bouncen op de retro-moderne klanken van Chaos in the CBD. Daarna was het de beurt aan Sef, die mét live band al zijn hits uit de kast trok. Het resultaat? Een uitzinnig publiek dat werkelijk elke regel tekst uit volle borst meezong en -rapte. Kippenvel in de zon!

Lentekabinet 2026

Op ontdekkingstocht over het terrein

Omdat Lentekabinet de perfecte plek is om nieuwe muziek te ontdekken, maakten we elk uur een ronde langs de verschillende stages voordat we terug naar Lotus liepen.

Poppy: Hier bracht onder andere Hunee zijn eclectische grooves ten gehore.

The Swamp: Een kleine, intieme stage in het groen. Hier draaide Surusinghe een bas-zware set op het indrukwekkende, grotendeels houten Krackfree Soundsystem. Dit custom-built systeem focust zich volledig op loepzuivere, diepe bassen en gritty drums—perfect voor jungle en UK-bass.

Aster: Dit podium stond in het teken van niche live bands. Je hoorde hier een heel breed scala aan genres die soms bijna niet te plaatsen waren, wat zorgde voor leuke verrassingen. Je kon de optredens hier trouwens ook goed volgen vanuit het reuzenrad.

Gouden uurtje: Rond zonsondergang hebben we de laatste zonnestralen meegepakt aan de rand van het meer. Liggend in de chill-bankjes ademden we de prachtige natuur in, terwijl de klanken van de Poppy stage zachtjes op de achtergrond voorbijkwamen. Ultiem geluksmoment.

Toen de zon eenmaal definitief achter de bomen van Het Twiske was gezakt, was het tijd voor de genadeklap bij de Lotus stage. Chris Stussy en Shanti Celeste zorgden samen voor een energieke set die deze geslaagde, zonnige zaterdag in stijl afsloot.

Ook interessant voor jouw

Scroll naar boven